Miłka Raulin.
 
Autorka projektu Siła Marzeń – Miłki Raulin, najmłodsza Polka, która zdobyła Koronę Ziemi, ale także mama, miłośniczka szybownictwa oraz autorka książki „Siła marzeń czyli jak zdobyłam Koronę Ziemi”. Na Przeglądzie opowie o wielu trudnościach, które musiała pokonać, aby zdobyć wszystkie szczyty Korony, ale przede wszystkim zaprezentuje ciekawostki z poszczególnych wypraw, a było ich wiele!
Pełen program Przeglądu podamy w drugiej połowie listopada.

DCIM100GOPROGOPR0216.JPG

Łukasz Kocewiak.

Górołaz i podróżnik. Organizator wypraw wysokogórskich w Himalaje, Kaukaz, Pamir, Hindukusz. Od ośmiu lat prowadzi bloga podróżniczego Kartka z Podróży (www.kartkazpodrozy.pl). Autor książki „Aconcagua. W cieniu Śnieżnego Strażnika” (www.aconcagua.kocewiak.eu). Z wykształcenia inżynier elektryk, który zajmuje się badaniem harmonicznych i drgań chaotycznych. Swoją wiedzę i doświadczenie wykorzystuje przy budowie wielkich farm wiatrowych na wodzie. Zrealizował między innymi takie projekty jak: wyprawa samochodem terenowym po Saharze i pustyni Gobi; wyprawa na Aconcaguę, Uszbę, Pik Lenina, Noszak, Denali; 16.ooo km pociągiem przez Azję.

Anna Czerwińska!
 
Ta wspaniała alpinistka i himalaistka, zdobywczyni sześciu ośmiotysięczników i Korony Ziemi opowie nam o swojej już 50-letniej przygodzie z górami.
Na zdjęciu – na szczycie Cho Oyu (8201 m. n.p.m.) w 2001 roku.

Monika Witkowska.

Ukończyła studia na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Pracuje jako dziennikarka pisząca o tematyce podróżniczej, żeglarskiej i górskiej, jak również jako pilot wycieczek oraz przewodnik wypraw trekingowych. Współpracowała z Gazetą Wyborczą (jako redaktorka prowadząca dodatku Turystyka), jak również z czasopismami National Geographic, Voyage, Obieżyświat, Podróże, Viva!, Twój Styl i Rzeczpospolita. Jest autorką przewodników oraz książek podróżniczych.

 

 

Rafał Fronia.

Anatomia Góry, Osiem Tysięcy Metrów ponad Marzeniami.
Opowieść o Zimowej Wyprawie Narodowej na K2 i o tym po co chodzi się w góry najwyższe.
Jak tam jest, dlaczego nie udało się zdobyć szczytu K2, jakie popełniliśmy błędy?
Skąd pomysł książki, jak powstała i o czym tak naprawdę jest Anatomia Góry
A także kilka słów przyszłości, czy i kiedy wrócimy na K2 i na inne góry, jakie mamy plany i jakie wnioski wyciągnęliśmy z poprzednich prób.
Zapraszam na opowieść o K2, marzeniu każdego himalaisty.

 

Bartosz Malinowski.

Nomada, podróżnik, przewodnik górski. Poszukiwacz sprzeczności, zakrzywień czasoprzestrzeni, absurdu i awanturniczych przygód. Niestrudzony odkrywca dzikich i niezabetonowanych miejsc na Ziemi. Zafascynowany Azją. Konno przemierzał stepy i góry Mongolii, wędrował na wielbłądach, słoniach i innych wierzchowcach. Rowerem przejechał wiele tysięcy kilometrów m.in. przez Mongolię, Chiny, Tybet, Nepal i Himalaje, ale zdecydowanie na własnych nogach czuje się najlepiej. W 2007 pokonał pieszo 2500 km podążając Łukiem Karpat z południowej Rumunii do Bratysławy.