Miłka Raulin

 

Autorka projektu Siła Marzeń – Miłki Raulin, najmłodsza Polka, która zdobyła Koronę Ziemi, ale także mama, miłośniczka szybownictwa oraz autorka książki „Siła marzeń czyli jak zdobyłam Koronę Ziemi”. Na Przeglądzie opowie o wielu trudnościach, które musiała pokonać, aby zdobyć wszystkie szczyty Korony, ale przede wszystkim zaprezentuje ciekawostki z poszczególnych wypraw, a było ich wiele!

Łukasz Kocewiak.

Łukasz Kocewiak

Górołaz i podróżnik. Organizator wypraw wysokogórskich w Himalaje, Kaukaz, Pamir, Hindukusz. Od ośmiu lat prowadzi bloga podróżniczego Kartka z Podróży (www.kartkazpodrozy.pl). Autor książki „Aconcagua. W cieniu Śnieżnego Strażnika” (www.aconcagua.kocewiak.eu). Z wykształcenia inżynier elektryk, który zajmuje się badaniem harmonicznych i drgań chaotycznych. Swoją wiedzę i doświadczenie wykorzystuje przy budowie wielkich farm wiatrowych na wodzie. Zrealizował między innymi takie projekty jak: wyprawa samochodem terenowym po Saharze i pustyni Gobi; wyprawa na Aconcaguę, Uszbę, Pik Lenina, Noszak, Denali; 16.ooo km pociągiem przez Azję.

Anna Czerwińska

Anna Czerwińska

Ta wspaniała alpinistka i himalaistka, zdobywczyni sześciu ośmiotysięczników i Korony Ziemi opowie nam o swojej już 50-letniej przygodzie z górami.
Na zdjęciu – na szczycie Cho Oyu (8201 m. n.p.m.) w 2001 roku.

Monika Witkowska

Monika Witkowska

Ukończyła studia na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Pracuje jako dziennikarka pisząca o tematyce podróżniczej, żeglarskiej i górskiej, jak również jako pilot wycieczek oraz przewodnik wypraw trekingowych. Współpracowała z Gazetą Wyborczą (jako redaktorka prowadząca dodatku Turystyka), jak również z czasopismami National Geographic, Voyage, Obieżyświat, Podróże, Viva!, Twój Styl i Rzeczpospolita. Jest autorką przewodników oraz książek podróżniczych.

Rafał Fronia

Rafał Fronia

Sudecki Klub Wysokogórski
W góry wysokie trafiłem w latach 90. i stało się tam coś, co spowodowało, że wsiąkłem. Oczarowała mnie magia ośmiotysięczników, Syreni śpiew gór, im wyższych, tym mocniejszy…
Wspinałem się w Tatrach, Alpach, Afryce, Ameryce Południowej, w Pamirze, Karakorum i Himalajach, ale moja przygoda z Górami zaczęła się w Karkonoszach i o tym też chciałbym pogadać.

Bartosz Malinowski

Nomada, podróżnik, przewodnik górski. Poszukiwacz sprzeczności, zakrzywień czasoprzestrzeni, absurdu i awanturniczych przygód. Niestrudzony odkrywca dzikich i niezabetonowanych miejsc na Ziemi. Zafascynowany Azją. Konno przemierzał stepy i góry Mongolii, wędrował na wielbłądach, słoniach i innych wierzchowcach. Rowerem przejechał wiele tysięcy kilometrów m.in. przez Mongolię, Chiny, Tybet, Nepal i Himalaje, ale zdecydowanie na własnych nogach czuje się najlepiej. W 2007 pokonał pieszo 2500 km podążając Łukiem Karpat z południowej Rumunii do Bratysławy.